ruiny

Agroturystyka to urlop na wsi, spędzany w domu gospodarza. Ta forma wypoczynku obecna jest w Polsce od około 20 lat i coraz więcej osób docenia jej zalety. Wakacje na wsi są kierowane do określonej grupy klientów. Najczęściej decydują się na to mieszkańcy dużych miast, pragnący odpocząć od hałasu i zgiełku. W gospodarstwie agroturystycznym dobrze będą czuć się zarówno osoby samotne jak i rodziny z małymi dziećmi.

Główną zaletą tej formy wypoczynku jest kontakt z naturą i czystym powietrzem. Największą popularnością cieszą się te gospodarstwa, które zostały zlokalizowane w atrakcyjnych i czystych rejonach Polski. Warunki noclegowe zwykle nie odbiegają od tych, jakie proponują pensjonaty czy domy wypoczynkowe. Plusem jest natomiast zwykle duża działka i bliskość lasu czy jeziora. Agroturystykę bardzo często wybierają wędkarze oraz osoby, które lubią chodzić na grzyby i jagody. Takie gospodarstwa przygotowane są także do przyjęcia rodzin z dziećmi i zwierzętami. Zazwyczaj wydzielony jest plac zabaw, w którym znajdziemy huśtawki, piaskownice i drabinki. Na miejscu do wypożyczenia są także wędki, rowery, kije trekkingowe i akcesoria turystyczne. Wieczory można spędzać przy grillu czy ognisku.

Wielką atrakcją takich pobytów jest możliwość obserwowania codziennego życia gospodarzy i ich pracy na roli. Dzieci mogą pooglądać zwierzęta domowe. Na uwagę zasługuje także domowa, regionalna kuchnia. Właściciele gospodarstw agroturystycznych oferują swoim gościom posiłki składające się z samodzielnie wykonanych produktów takich jak: sery, miody, przetwory czy swojskie wędliny. Niekiedy można także skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak przejażdżka bryczką czy wozem drabiniastym.

Agroturystyka to bardzo dobra forma wypoczynku dla osób, które szukają spokoju i lubią kontakt z przyrodą. Tego typu pobyty wbrew powszechnej opinii nie są przesadnie drogie a ich plusem jest fakt, że nie trzeba jechać daleko, bo takie gospodarstwa znajdują się w całym kraju.

Agroturystyka w Polsce

Post navigation


4 thoughts on “Agroturystyka w Polsce

  1. Ja uwielbiam taki wypoczynek. Jak tylko jadę na wieś to zupełnie inaczej czas mija, zupełnie innego rodzaju odpoczynek. Po 2 dniach czuje się jak po tygodniowym wekendzie 🙂

  2. Czy ja wiem – mnie z kolei niespecjalnie biorą wioskowe klimaty,
    wole na wakacje duże miasto, fajny hotel (w stolicy np ten: http://www.hotelatos.pl/, no i wszystkie atrakcje, które wiążą się z wypoczynkiem w cywilizacji – imprezy, koncerty, zabytki, zwiedzanie. Wtedy czuję że żyję:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.