Buty Salomon to jedna z najbardziej topowych marek wśród obuwia trekkingowego czy przeznaczonego do uprawiania sportów ekstremalnych, takich jak wspinaczka, bieganie po trudnym terenie czy narciarstwo. To, co jest charakterystyczne dla butów tej marki to z pewnością nowatorska konstrukcja, połączona z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami – zarówno dla odzieży, jak i butów.

Historia marki

Salomon powstał w 1947 roku, w samym sercu francuskich Alp, nieprzypadkowo będąc jednocześnie miejscem odrodzenia współczesnego alpinizmu. Założycielami marki był Francois Salomon oraz jego syn George Salomon, prywatnie wielcy miłośnicy narciarstwa oraz stosowania licznych innowacyjnych technologii. Przez wiele lat dokładali wszelkich starań, aby projektować nowoczesne i niezwykle przyjazne dla użytkownika produkty. W szczególności wsławili się udoskonalaniem pierwszych wiązań narciarskich. Lata praktyki i zdobywania doświadczenia zaowocowały powstaniem wielu rewolucyjnych rozwiązań, zarówno w przypadku odzieży do narciarstwa zjazdowego i klasycznego, nart oraz butów. Salomon wyspecjalizował się również w stosowaniu różnych rozwiązań w sprzęcie snowboard’owym, jak również w biegach terenowych, alpinizmie i wielu innych dyscyplinach sportowych, zyskując przy tym miano lidera w tej kategorii.

Wyjątkowe technologie stosowane przez Salomona

Buty Salomon, poprzez zastosowanie unikatowych technologii, daje użytkownikowi przekonanie, że zakupił niezwykle wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne obuwie, którego cechą charakterystyczną jest opływowy profil, mający zagwarantować należyty stopień bezpieczeństwa oraz stabilność dla stóp. Jako, że obuwie tej marki przeznaczone jest do użytkowania w trudnych warunkach, konstrukcja membrany Goretex nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Podobnie zresztą jak system sznurowania QuickLace, który z uwagi na zastosowanie specjalnie przeznaczonych w tym celu przelotek, ma za zadanie błyskawicznie zasznurować nasze buty. Salomon oferuje jednak znacznie więcej możliwości. Wspomniane funkcje są jedynie przykładowe i mają dowodzić na to, że marka nie zawiedzie swoich klientów w nawet najbardziej skrajnych warunkach.

Warto testować nowości

Obecnie buty Salomon masowo kupowane są w ponad 160 krajach, przez co marka może pochwalić się ogólnoświatową reputacją. Na wzrastającą popularność tego obuwia ma wpływ wiele czynników, przede wszystkim zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, jak również duża postępowość w kategorii sportów górskich, które tym bardziej potrzebują nowatorskich technologii. Producent posiada wybitne umiejętności przekształcania pomysłów na konkretne rozwiązania, co bezpośrednio wpływa na rozszerzanie proponowanych możliwości.

Buty Salomon – obuwie do zadań specjalnych

Post navigation


One thought on “Buty Salomon – obuwie do zadań specjalnych

  1. Bardzo ładny model, podobają mi się te niebieskie wstawki;) właśnie rozpoczynam swoją przygodę z turystyką górską i na pewno rozważę ten model;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.