Podróżowanie to pasja wielu ludzi. Zwiedzanie ciekawych zakątków świata, historycznych miast, czy zachwycanie się pięknymi krajobrazami potrafi być wprost uzależniające. Pasjonaci często odwiedzają te miejsca, które są ściśle związane z ich hobby- narciarze wysokie, ośnieżone góry; sportowcy ośrodki, w których można spędzać aktywnie czas; muzycy miasta, z którymi byli związani najwięksi wirtuozi świata. Utworzenie takiego szlaku podróżniczego to także bardzo ciekawy i edukacyjny pomysł na wakacje z nieco starszymi dziećmi.

Szczególnie ciekawie pod względem turystyczno- muzycznym prezentuje się Wielka Brytania. To tutaj rodziły się największe sławy świata muzyki, a także powstawały cenione na całym globie zespoły. Lista miejsc, które warto odwiedzić jest bardzo długa, warto zatem wybrać kilka z nich. W miastach można trafić np. na muzea poświęcone danemu muzykowi, w których turyści mogą zobaczyć jego rzeczy osobiste, instrumenty, nuty na akordeon, pianino, lub inny instrument, którego używał.

Liverpool

Liverpool to prawdziwa mekka dla podróżników zakochanych w Beatlesach. Ten słynny zespól swoje najlepsze chwile przeżywał w latach 60’ ubiegłego wieku i tu też powstał. Miasto do dziś jest obowiązkową pozycją dla turystów, którzy odwiedzają Anglię. Nie wszyscy wiedzą, że John Lennon, który był filarem zespołu, grał na harmonijce ustnej oraz świetnie radził sobie z czytaniem nut na akordeon i graniem na tymże instrumencie. Był również wybitnym kompozytorem, dlatego po rozpadzie zespołu zajął się komponowaniem własnych aranżacji, a pamiątkowe zapisy nutowe na akordeon i pianino są dziś w posiadaniu jego żony.

Londyn

Muzyczna podróż nie może ominąć również stolicy Anglii. To tutaj rodziły się przecież te najbardziej znane gatunki muzyczne, jak glam rock, mod, britpop i punk. To właśnie w Londynie swoje kariery rozpoczynały tak sławne kapele, jak Pink Floyd, The Clash. Na duża uwagę zasługuje szczególnie David Bowie, który był (i jest nadal) prawdziwym wizjonerem muzycznym. To on miksował różne gatunki muzyczne i wprowadzał nietypowe instrumenty do swojej twórczości, np. akordeon (potrafi czytać nuty na akordeon i podobnie jak Lennon, komponuje). Ciekawi turyści koniecznie muszą odwiedzić wystawę Davida Bowiego w londyńskim Muzeum Wiktorii , w którym można oglądać jego niezwykłe stroje, wspomniane kompozycje spisane za pomocą nut na akordeon i inne rękopisy, fotografie, projekty okładek, charakterystyczny płaszcz Alexandra McQueena, dokumenty, a także zapisy koncertów i planów filmowych.

Ciekawe podróże muzyczne

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.