Rozwój nowych technologii sprawia, że współczesny świat stoi przed ludźmi na wyciągnięcie ręki. W dowolnym momencie dnia lub roku, za względnie niewielkie pieniądze możemy udać się w dowolne miejsce naszego globu. Trend ten jest coraz popularniejszy, bo i ciekawość ludzka wzrasta wraz z upowszechnianiem się nowych informacji z najodleglejszych zakątków ziemi.

Jadąc w jakąkolwiek podróż, bliską lub daleką, warto zabrać ze sobą poszewki we wzory wyróżniające je spośród zwykłej hotelowej pościeli. Zabieg ten jest niezwykle praktyczny bowiem w większości miejsc noclegowych na przykład na terenie Skandynawii doliczana jest dość wysoka, jednorazowa opłata za „wypożyczenie” czystej pościeli. W Norwegii zbliża się ona nawet do pięćdziesięciu procent kwoty za dobę hotelową.

Co warto przywieźć?

Każdy zakątek świata ma swą unikalna kulturę. Charakterystyczne wzory w niej dominujące pozwalają na niemalże żywe zachowanie wspomnień we własnej przestrzeni domowej. Warto podarować je też bliskim w celu rozbudzenia ich zazdrości, która być może zapewni nam ich towarzystwo podczas kolejnych wyjazdów. Lekkim, a zarazem praktycznym i robiącym ogromne wrażenie prezentem bywają aktualnie poszewki we wzory charakterystyczne dla odwiedzanego miejsca. Tak więc odwiedzając Tajlandię w naszym bagażu nie może zabraknąć poszewek we wzory przedstawiające tamtejsze słonie w różnych aranżacjach i wariantach kolorystycznych. Z Ameryki Południowej przywieziemy rzeczy w symboliczne pióra lub charakterystyczne dla Siuksów przedstawienia graficzne sięgające nawet daleko po za terytorium przez nich zamieszkiwane.

Polskie symbole regionalne

W naszym kraju lokalne wizerunki chronione są obecnie prawem europejskich patentów regionalnych. Dzięki temu posiadając w domu zestawy poszewek we wzory folklorystyczne z Podhala czy okolic Łowicza niema potrzeby tłumaczenia komukolwiek z jakiej podróży je przywieźliśmy. Są one dobrze rozpoznawalne, dzięki czemu na lat przypominają o miłych, wakacyjnych chwilach, o których po powrocie możemy tylko śnić.

Co warto mieć w podróży?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.