Cała rodzina czeka na lato – czas urlopów i wypoczynku. To głównie na wakacje planujemy wyjazdy poza miasto, dzięki którym zregenerujemy siły i naładujemy baterie na następny rok. Czasem jednak nie wszystko idzie po naszej myśli i zamiast słonecznych wczasów mamy deszczowy wyjazd do hotelu. A jak wiemy, „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. Co zatem zrobić, aby zabezpieczyć się na taką ewentualność? Jak zapewnić maluszkom zajęcie w taki czas, ale przy tym nie zabierać zbyt dużo ciężkiego bagażu?

Zabawki muszą być dostosowane do wieku dziecka. O ile starsze pociechy będą szczęśliwe mogąc grać całymi dniami na tablecie i telefonie, tak młodsze będą miały dużo większe wymagania. Na szczęście, możemy sobie pomóc i zabrać do walizki kilka drobiazgów, dzięki którym wszyscy znajdą zajęcie.

Lekkie i miękkie

Jeżeli mamy już sporo bagażu, nie warto dokładać sobie kolejnych kilogramów. Najlepszym rozwiązaniem będą tutaj zabawki z lekkiej pianki w różnych wersjach. Szczególnie sprawdzi się mata piankowa do zabawy, na której maluch będzie mógł układać poszczególne elementy, dopasowywać części itp. Dzieci szczególnie lubią piankowe puzzle, które potrafią układać i przymierzać całymi godzinami. Z pianki produkuje się również puzzle przestrzenne, literki, cyferki, figury geometryczne, klocki, zwierzątka, bezpieczne miecze i wiele innych zabawek. Mata piankowa do zabawy może służyć dodatkowo jako bezpieczne podłoże do siedzenia wraz z rodzicami np. na balkonie czy werandzie. Maty można również złożyć, co znacznie oszczędza miejsce w walizce.

Do kąpieli

Jeżeli nie wybieramy się do ośrodka z własnym krytym basenem, warto zadbać o to, aby maluch mógł jednak się popluskać w wodzie. Możemy zabrać dmuchany basenik (znów oszczędność miejsca) i urządzać mu zabawę w ciepłej wodzie na hotelowym tarasie. Do kąpieli przydadzą się zabawki, ale w ostateczności sprawdzi się również mata piankowa do zabawy, która nie moknie i pływa na powierzchni wody.

Puzzle

Układanki są raczej kojarzone ze starszymi dziećmi, jednak maluchy również poradzą sobie z puzzlami. Muszą to być proste układanki składające się z kilku elementów o dużych rozmiarach. Niektóre z nich nie mają nawet wzorów, a cała zabawa polega wyłącznie na dopasowywaniu puzzli do siebie.

Latawiec

Latawiec jest świetną opcją w czasie chłodnych i wietrznych dni. Dzieci uwielbiają obserwować lot zabawki i mają z tego naprawdę dużo frajdy. Poza tym, ogromnym plusem latawców jest ich niska waga i fakt, że zajmują bardzo mało miejsca w torbie.

Co zabrać na deszczowe wakacje?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.