Większość dzieci uczy się chodzić w przybliżeniu w czasie swoich pierwszych urodzin, chociaż niektóre uczą się wiele miesięcy wcześniej lub później. Gdy nasze dziecko zaczyna chodzić, pojawia się nowy temat, nad którym musimy się jako rodzice zastanowić – pytania na temat butów, które powinno nosić nasze dziecko. Rosnące dziecko będzie potrzebowało co chwilę nowych butów, dlatego warto mieć opracowaną dobrą procedurę opisującą jak kupować buty dla dzieci.

Najważniejsze pytania, na które trzeba znać odpowiedź, brzmią – czy but pasuje, z czego jest zrobiony i czy jest odpowiedni dla dziecka w danym wieku.

Dopasowanie buta

Należy zwrócić szczególną uwagę na długość, szerokość i głębokość buta podczas zakładania go przez dziecko. Źle dopasowane buty dla dzieci mogą powodować problemy z palcami, wrastające paznokcie, palce młoteczkowe, zgrubienia, guzy, obtarcia oraz szereg innych kontuzji i obrażeń. O ile tego typu kontuzje są nieprzyjemne dla ludzi w każdym wieku, o tyle u dzieci stanowią one dodatkowe zagrożenie. Stopy dzieci przecież rosną i każde ich uszkodzenie może rzutować na nieprawidłowy rozwój, który z kolei będzie ogromnym problemem w przyszłości.

Szybki wzrost

Stopy dzieci rosną bardzo szybko i wymagają nowych butów co trzy do czterech miesięcy. Większość stóp małych dzieci (poniżej szesnastego miesiąca życia) w ciągu dwóch miesięcy powiększa się o ponad połowę. Dzieci w wieku od szesnastu do dwudziestu czterech miesięcy rosną średnio o pół stopy co trzy miesiące. Stopa dziecka w wieku od 24 do 36 miesięcy powiększa się w przybliżeniu o połowę co cztery miesiące, a dzieci w wieku powyżej 3 lat rosną o pół stopy co cztery do sześciu miesięcy. Przed zakupem nowej pary butów powinniśmy dokładnie sprawdzić głębokość buta, aby upewnić się, że wierzch buta nie przylega do palców lub pięty. Dobrze jest zwrócić uwagę na buty dla dzieci z zaokrąglonymi noskami, bowiem zapewniają one więcej miejsca na ruchy palców.

Buty powinny być wygodne od samego początku. Jeśli nowe buty muszą zostać „przełamane”, oznacza to, że nie zostały one odpowiednio zaprojektowane lub nie są odpowiednio dopasowane do stopy naszego dziecka. Małe dzieci nie potrzebują obcasów na swoich butach. Płaskie zewnętrzne podeszwy ułatwiają naukę poprawnego chodzenia. Starsze dzieci mogą nosić buty na obcasach, ale nie powinny być one zbyt wysokie, ponieważ wysokie obcasy mogą powodować przesuwanie stopy do przodu i skurcze palców do wewnętrznej strony buta, co może być przyczyną nieprawidłowego rozwoju.

Zapraszamy na zakupy do Sklepu Dorotka: https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty-100.html.

Jak wybrać dziecięce buty

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.