hotelHotele to jedne z tych kwater, z których w trakcie urlopów korzystamy najczęściej. O ile w Polsce niejednokrotnie decydujemy się na nieco tańsze opcje noclegowe takie, jak pensjonaty lub pola kempingowe, o tyle zagranicą zdecydowanie preferujemy hotele. Jak wybrać konkretny obiekt tego rodzaju, by być w pełni zadowolonymi z naszego wypoczynku?

Szukając dobrego hotelu, powinniśmy najpierw poznać plan miasta, w którym mamy przebywać i określić, które jego punkty najbardziej nas interesują. To pozwoli nam określić, czy miejsce naszego zakwaterowania ma odpowiednią lokalizację i czy nie będziemy musieli przebyć zbyt długiej drogi, by dotrzeć wszędzie tam, gdzie planujemy znaleźć się w trakcie urlopu. Dodatkowo, jak ostrzegają eksperci, nie powinniśmy w pełni ufać liczbie gwiazdek, jakimi może pochwalić się dany obiekt. Pamiętajmy bowiem o tym, że nie mamy pojęcia, kto i na jakiej podstawie je przyznawał, więc w różnych krajach mogą one określać nieco inne standardy i nie zawsze są wiarygodne.

Koniecznie przejrzyjmy w sieci opinie innych osób, które korzystały już z usług danego hotelu. Jeśli tylko istnieje taka opcja, obejrzyjmy też galerię zdjęć przedstawiających jego wnętrza. Ponadto, dokładnie przeczytajmy, co zawiera w sobie oferta obiektu, jakie usługi są wliczone w podstawowy koszt noclegu, a które z nich są dodatkowo płatne. To pozwoli nam uniknąć rozczarowań i niepotrzebnych wydatków

Oczywiście, bardzo ważne jest też wyposażenie. Staramy się wybierać takie hotele, których pokoje są dostosowane do naszych wymagań i zapewnią nam naprawdę dogodne warunki do optymalnego wypoczynku. Dopiero, kiedy już poznamy wyżej wymienione parametry, możemy bliżej przyjrzeć się cenie.

Jak znaleźć dobry hotel?

Post navigation


4 thoughts on “Jak znaleźć dobry hotel?

 1. W sumie to całkiem dobry pomysł, żeby poznac najpierw plan miasta, a potem dopiero szukać hotelu – to na pewno ułatwi wybór miejsc do zwiedzania i usprawni komunikację.
  Fajne hotele można sobie wybrać z bazy http://www.hotele.pl/ – to strona, która umożliwia tańsze rezerwacje miejsc w znanych, popularnych miejscowościach turystycznych.
  I oczywiście adresy podane, więc można sobie sprawdzić gdzie dany hotel jest zlokalizowany.

 2. Duże łózko to podstawa:)
  Plus wygodny materac, no i przyjemna okolica, gdzie można coś wyskoczyć pozwiedzać, pobawić się na mieście itd. My np jak od czasu do czasu jesteśmy w Wawie i nocujemy np. w aramisie (http://www.hotelaramis.pl/ czy w atosie, bo róznie bywa, to pełną piersią korzystamy z regionalnych atrakcji.
  I to czasem ważniejsze niż wypasiony hotel

 3. Artykuł jak najbardziej pomaga w odnalezieniu odpowiedniego hotelu. dużo dają, opinie innych i zdjęcia. ja do tego kieruje sie rozsądkiem pod względem cen. znalazłam bardzo fajny hotel w łodzi http://campoverde.pl kierując sie własnie tym:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.