Zwierzęta domowe nie przepadają za podróżowaniem, dlatego w razie wyjazdu właściciela koty powinny pozostawać w domu pod czyjąś opieką. Niektórzy oddają pupila pod troskliwe ręce fachowców, którzy prowadzą specjalne hotele dla zwierząt. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki luksus, dlatego czasem nie ma wyjścia i musimy zabrać podopiecznego ze sobą.

Karmienie kotów o specjalnych potrzebach

Największym zmartwieniem właściciela jest utrudnione karmienie w czasie wyjazdu. Kiedy jesteśmy w domu, nie ma z tym większego problemu – możemy sami przygotować porcję wybranego mięsa, ugotować posiłek dostosowany do potrzeb kota i jego gustu. Kłopot jest szczególnie odczuwalny w przypadku zwierząt, które cierpią na różnego rodzaju choroby i muszą być na specjalnej diecie opracowanej z myślą o konkretnej dolegliwości. W takim wypadku właściciel futrzaka może zabrać w podróż karmy weterynaryjne dla kotów z pewnymi problemami. Są to porcjowane, gotowe posiłki, których skład jest opracowany przy udziale lekarzy weterynarii. Każda mieszanka ma za zadanie wspierać organizm naszego podopiecznego i ułatwiać normalne funkcjonowanie. Wiele kocich dolegliwości ma odzwierciedlenie w ludzkim świecie (cukrzyca, otyłość, problemy z trawieniem, ze stawami itp.), dlatego łatwo możemy sobie wyobrazić, jak ogromny wpływ na samopoczucie kota ma jakość i rodzaj jego pożywienia. Karmy weterynaryjne dla kotów pomagają żywić koty z różnymi chorobami, np.:

  • nadciśnienie – karmy nie zawierają soli, która podwyższa ciśnienie,

  • z nadwagą i po kastracji oraz z otyłością – posiłki nie mają tłuszczu, są oznaczane jako „light” lub „fit”,

  • z problemami skórnymi – zawierają więcej witamin i keratyny, która odpowiada za zdrowie skóry,

  • stawy – w składzie znajduje się glukozamina, która jest niezbędna dla odbudowania chrząstki stawowej,

  • trawienie – karmy są lekkie, mają więcej błonnika i chude mięso,

  • kamień nazębny – w składzie mieszanki znajdują się substancje utrudniające odkładanie się kamienia na zębach.

Trzymaj się ustalonych pór posiłków

Podróż z naszym ulubieńcem w wakacje nie kończy się jednak na wyborze odpowiedniej karmy weterynaryjnej dla kotów. Musimy pamiętać, aby nie zmieniać pór karmienia, do których jest przyzwyczajony nasz kot. Podróż jest dla niego wystarczająco silnym przeżyciem, dlatego najlepiej nie zmieniać jego zegara biologicznego, który nim steruje. Jeżeli musimy zabrać pupila ze sobą na jakiś wypad kiedy przypada pora posiłku, weźmy również karmę weterynaryjną dla kota w specjalnym plastikowym pojemniku do przechowywania żywności dla zwierząt. Trzymanie się wyznaczonych pór karmienia jest bardzo ważne w przypadku chorych kotów.

Jak żywić kota w podróży?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.