Coraz więcej osób decyduje się na wyjazdy wakacyjne wraz ze swoimi psami. Niezależnie od tego, czy jedziemy w dłuższą podróż samochodem, czy też mamy zamiar wybrać się po prostu na całodniową wycieczkę z naszym psem, powinniśmy zapewnić mu odpowiedni komfort oraz możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb. Jeśli wycieczka zajmie nam więcej niż kilka godzin, to musimy zabrać ze sobą dwie podstawowe rzeczy: jedzenie oraz wodę dla psa. Oczywiście, o ile jedzenie w formie suchej karmy możemy podawać z ręki, o tyle do wody niezbędna jest podróżna miska dla psa. Wybór produktów z tej półki jest bardzo zróżnicowany, dlatego dobrze jest wiedzieć, która miska będzie dla nas najwygodniejsza.

Wycieczki jednodniowe

Wyjście w las czy spacer szlakiem turystycznym jest zazwyczaj dla psa dość ekscytującym wydarzeniem. Niezależnie od pogody możemy mieć prawie 100% pewności, że pies w pewnej chwili zacznie dyszeć – w ten sposób bowiem zwierzęta te regulują swoją temperaturę ciała. Naturalnym jest więc, że dość szybko potrzebują również czystej wody, którą mogłyby uzupełnić płyny. Szacuje się, że w upalny dzień pies powinien dostawać nieco wody co około pół godziny spaceru – w ten sposób nie dojdzie do odwodnienia, a dodatkowo pies nie napije się zbyt wiele, co w połączeniu z aktywnością mogłoby spowodować wymioty. W trakcie takich wycieczek zwykle zależy nam na miskach nie zajmujących wiele miejsca. Z tego powodu polecana są podróżne miski dla psa wykonane z silikonu, który zapobiega rozwojowi bakterii, a dodatkowo składane do płaskiego krążka o odpowiedniej, wybranej przez nas średnicy.

Pakiet rozbudowany

Jeśli wychodzimy z psem w dłuższą trasę, to zazwyczaj musimy wziąć dla niego dodatkową wodę. Jak jednak nie pomylić się i nie wypić psu wody – czy nie podać mu tej z dodatkiem np. substancji energetycznych? Najlepiej jest zainwestować w specjalne butelki, które w zestawie mają również podróżne miski dla psa. Każda butelka posiada specjalną, zaczepianą na zawiasie miskę. Po jej otwarciu woda nalewa się do wnętrza, pozwalając psu po prostu wygodnie się napić – a nam często oszczędzać miejsca oraz zapewniając wygodę.

Miski dla psa na długie wyjazdy

W przypadku, gdy jedziemy na kilka dni i musimy zabrać ze sobą również karmę, warto wybierać podróżne miski dla psa w zestawie ze specjalnymi pojemnikami na żywność. W ten sposób w jednym miejscu trzymamy zarówno karmę, jak i potrzebną miskę, która w razie czego może służyć również do podawania wody. To rozwiązanie będzie wygodne dla osób, które wolą rozdzielić psią karmę od ludzkiego jedzenia np. w bagażu, a jednocześnie szczelnie ją przechowywać.

Jaką wybrać miskę na podróż z psem?

Post navigation


One thought on “Jaką wybrać miskę na podróż z psem?

  1. Często jeżdżę z psem nad wodę, do lasu czy na działkę. Pies to nie człowiek ma w nosie z czego pije. Mojemu wystarczy pudełko po lodach litrowych, a dodatkowy plus nie muszę go zabierać z powrotem tylko do kosza wyrzucę a na kolejny raz biorę drugie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.