Wyjazdy z dziećmi zawsze łączą się z koniecznością zabrania najpotrzebniejszych niezbędników – w przypadku najmłodszego członka rodziny są to zabawki. Całej zawartości pokoju dziecięcego zapakować w bagażnik nie sposób, jednak zabrać coś trzeba.

W przypadku mniejszych dzieci problem jest względnie łatwy do rozwiązania. W ostatnich latach daje się zauważyć swego rodzaju powrót do korzeni przy kupowaniu zabawek dla najmłodszych. Konik na biegunach staje się coraz powszechniejszym widokiem w wielu przestrzeniach dziecięcych pokoi. Nowoczesne modele są na tyle małe i tak skonstruowane, że zabranie ich na wycieczkę nie przedstawia sobą większego problemu.

Konik na biegunach jako kompan w podróży dla dziecka

Obecność tego rodzaju zabawki w czasie wyjazdu rodzinnego przynosi wiele korzyści zarówno dla rodzica jak i dziecka. Dorosły może nie martwić się, że jego pociecha zacznie znudzona szukać rozrywki z dala od dorosłych. Z kolei dziecko może swobodnie bawić się zabawką, którą zna na co dzień ze swojej domowej przestrzeni. Wierny kompan na biegunach jest w stanie skutecznie zająć czas małemu dziecku dostarczając mu wielu godzin radości z zabawy, a rodzicom dając możliwość na zyskanie chwili zasłużonego odpoczynku.

Konik na biegunach to zaledwie pojedynczy przykład. Kwestia dobrania najodpowiedniejszych zabawek na wyjazd jest zawsze problematyczna. Zabawki muszą być na tyle odpowiednie pod względem gabarytów by nie utrudniały transportu pozostałych rzeczy, nie gubiły się oraz nieuległy zniszczeniu podczas jazdy.

Ograniczanie ilości zabawek do zabrania dziecku często łączy się z płaczem. Pamiętać trzeba, że maluch patrzy na swoje „skarby” przeważnie jednakowo, jednak pewne ulubione zabawki zawsze da się odnaleźć. Warto odpowiednio wcześniej przed terminem wyjazdu omówić z najmłodszym członkiem rodziny, co chciałby lub chciałaby ze sobą zabrać. Jeśli nawet jest to większa zabawka warto jest pójść małemu człowiekowi na rękę – ponieważ zabranie wariantu, który jedynie będzie zbierać kurz podczas wyjazdu jest chybioną strategią.

Podróż samochodem czy pociągiem pozwala na zabranie znacznie większej ilości (lub też większych) zabawek. Prawdziwy kłopot pojawia się w momencie lotu samolotem, gdzie liczyć się trzeba z konkretnym ograniczeniem bagażowym. Warto jest zapoznać się z różnymi poradnikami oraz radami pedagogów odnośnie tego co najlepiej zabierać z sobą w podróż z maluchem tak by był on jednocześnie zadowolony i zachował łączność (dzięki zabawce) ze znanym mu środowiskiem.

Jakie zabawki zabierać w podróż

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.