Każdy użytkownik laptopów takich jak Asus, Sony lub innego rodzaju przenośnego laptopa wie, jak ważne są baterie do laptopów Asus bądź innego – w celu zapewnienia że dany komputer pozostaje użyteczny i to nawet wtedy, gdy ktoś jest w podróży. Możesz być kilometry z dala od swojego biura, domu, uczelni, szkoły lub miejsca w pracy i będziesz musiał włączyć laptopa. Przyczyny tego mogą być liczne. Na przykład, możesz być w pilnej potrzebie, aby otworzyć i sprawdzić skrzynkę odbiorczą i szybko przekazać ważne informacje i dokumenty do decydentów. Albo, prawdopodobnie musisz udostępnić kilka ważnych plików, wideo i danych krytycznych swoim współpracownikom / podwładnym / szefowi w celu zapewnienia sprawnego zakończenia ważnego projektu. Możesz mieć opcję ważnej wideokonferencji z klientem lub potrzebujesz laptopa z innego powodu w podróży.

Mimo, że najlepiej jest trzymać zapasową baterię pod ręką, gdziekolwiek jesteś, trzeba nauczyć się używać i obsługiwać baterie do laptopów Asus, Sony lub inną baterię prawidłowo, dzięki czemu można wycisnąć maksymalną trwałość i wysoką wydajność z niej. W celu upewnienia się, że bateria laptopa zapewnia maksymalną wydajność, trzeba znać kilka prostych wskazówek.

Nie przeciążaj baterii przez Bluetooth i Wi-Fi, chyba że jest naprawdę potrzebne. Zalecam unikać odtwarzania gier komputerowych, płyt DVD, filmów i muzyki po prostu dla zabawy. Niech bateria pozostaje naładowana, dzięki czemu można mieć laptopa na to, kiedy rzeczywiście będzie to potrzebne. Usuń wszystkie urządzenia zewnętrzne, w tym FireWire, modem, karty PC urządzenia USB. Jest jeszcze regulacja jasności ekranu w laptopie, gdyż pomoże to oszczędzać energię z baterii. Upewnij się, że głośniki twojego laptopa są albo wyciszone albo ich głośność zmniejszyła się. Ważne jest, aby nie pozwolić baterii działać gdy laptop jest w stanie uśpienia. Nie pozwól, aby bateria całkowicie się rozładowała. Nie pozwól, by bateria była w laptopie podczas korzystania z energii elektrycznej.

Dbanie o stan baterii laptopa pomoże Ci uzyskać maksymalną wydajność, a także zwiększyć żywotność baterii. Podczas poszukiwania zamiennych baterii do laptopa, upewnij się że jesteś w stanie uzyskać baterię tylko z renomowanych i sprawdzonych sklepów. Sprawdź, czy dystrybutor jest gotowy zaoferować roczną gwarancję. Należy również sprawdzić, czy dostawca sprzedaje baterie, które są wykonane pod odpowiednie specyfikacje – aby działać dłużej i lepiej. To na pewno pomoże Ci w jej eksploatacji. Zatem do dzieła.

Laptop w podróży

Post navigation


One thought on “Laptop w podróży

  1. To prawda na baterie w laptopach należy uważać. Kiedyś w Mac Book Pro zalecano wyciąganie baterii z komputera gdy pracowało się będąc podłączonym bezpośrednio do sieci elektrycznej, aby nie potrzebnie ich nie rozładowywać i ponownie ładować – lub nie ładować gdy jest trochę rozładowana. Teraz nie wiem jak to jest – ale ponoć teraz baterie już nie mają tzw pamięci, która przy ponownym ładowaniu baterii nie rozładowanej do odpowiedniego stopnia zmniejszała jej pojemność.

    Może teraz gdy bateria jest włożona i pracujemy na zasilaczu – zasilacz jej nie doładowuje.

    Ale musimy pamiętać, że sposoby z artykułu powyżej na wydłużenie czasu działania baterii są na 100% prawdziwe i warto o nich pamiętać na wyjeździe, wakacjach czy w podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.