Weekend majowy nad morzem to świetny pomysł! Co prawda, w Polsce trudno spodziewać się, że pogoda na pewno dopisze, jednak zawsze mamy na to pewne szanse. Gdyby jednak okazało się, że będzie deszczowo i chłodno, to i tak nic straconego – zawsze możemy spędzić czas w sposób inny, niż opalając się. Polskie wybrzeże oferuje nam wiele atrakcji, które sprawią, że nawet przy brzydkiej aurze będziemy się świetnie bawili.

Oczywiście, najwięcej atrakcji czeka na nas w dużych miastach, w tym w Trójmieście, Szczecinie, Koszalinie, Świnoujściu. Najwięcej zabytków i ciekawych miejsc znajdziemy w Gdyni, Gdańsku oraz Sopocie, lecz pozostałe miejscowości także pełne są zabytków. Możemy dzięki temu poznawać historię Polski, podziwiać architekturę, zwiedzać, poszerzać swoje horyzonty.

Poza tym, w każdym z tych miast znajdziemy wiele restauracji, klubów, ale też kina i teatry. Będziemy mogli więc oddać się życiu kulturalnemu. Można również odwiedzić muzea takie, jak choćby wspaniałe Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Przy okazji, warto zwiedzić okręty-muzea stojące przy polskim brzegu.

Wspaniale spędzimy też czas spacerując po plaży. Co prawda, piasek może być jeszcze dość chłodny, jednak obserwowanie wspaniałych widoków, wdychanie zdrowego jodu czy zbieranie muszelek to również świetna opcja na spędzenie kilku pierwszych dni maja. To dobra opcja dla osób w każdym wieku. Przy odrobinie chęci, nad polskim morzem o każdej porze roku znajdziemy atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Nad morze w weekend majowy

Post navigation


3 thoughts on “Nad morze w weekend majowy

  1. Fajnym pomysłem na majówkę nad morzem może być też jakiś hotel ze SPA bezpośrednio położony nad Bałtykiem. Jak nie będzie pogody – bo z majówkami różnie to bywa, to można wtedy wdychać jod na spacerach i korzystać z zabiegów w SPA, a jak pogoda dopisze – to opalanie nad morzem:)
    Przykład: http://www.starydziwnow.pl/. – to jest niedaleko Dziwnówka.

  2. Polecam Łebę. W okresach długich weekendów, wakacji i sezonu żyje jak żadne inne miasto. Przepiękna i wspaniała lokalizacja na majówkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.