Polskie wybrzeże to wyjątkowe miejsce, które dla wielu Polaków jest corocznym celem wakacyjnych podróży. Łączna linia brzegowa Polski wynosi ponad 840km. To sprawia, że chcąc odwiedzić ten wyjątkowy region kraju, możemy zdecydować się na jedną z wielu miejscowości znajdujących się tuż przy samym morzu. Zlokalizowane są tu zarówno metropolie takie, jak choćby Trójmiasto, ale też maleńkie miejscowości, w których żyje nie więcej niż 1000 mieszkańców.

 

Gdańsk, Gdynia Moloi Sopot to jedyne takie miejscowości w Polsce, które tworzą Trójmiasto, czyli ośrodek metropolitalny. Chcąc spędzić aktywne wakacje, pełne nie tylko wylegiwania się na plaży czy kąpania w morzu, ale też zwiedzania, podziwiania zabytków, korzystania z dorobku kulturalnego koniecznie powinniśmy tu przyjechać. Stara Gdynia i Gdańsk zachwycają budowlami sprzed wieków. Ich bogata historia zdecydowanie odcisnęła tu swoje piętno, bo niemal na każdym kroku spotykamy wyjątkowe budynki, będące świadectwem dawnych czasów. Nieco innym klimatem charakteryzuje się nowoczesny Sopot, w którym wiele jest modernistycznych budowli, a miasto całe słynie z niezwykle drogich nieruchomości.

 

Chcąc spędzić udane, miejskie wakacje, jednak nie nastawiając się na wielogodzinne zwiedzanie, możemy odwiedzić Szczecin, Koszalin lub Świnoujście. Faktem jest, że te miasta również mają do zaoferowania liczne zabytki, lecz z pewnością jest ich mniej, niż w przypadku Trójmiasta. Możemy więc obejrzeć je w kilka dni, a resztę urlopu spędzić błogo leniuchując. Ciekawym miejscem jest najbardziej wysunięty na północ Hel, który słynie z fokarium, lecz raczej znudzi nas już po kilku dniach.

 

Jeśli jednak zależy nam na zupełnym spokoju i ciszy wokoło, to powinniśmy zdecydować się na jedną z wiosek leżących przy linii brzegowej Bałtyku. Wszystkie one są świetnie przygotowane na przybycie turystów i zazwyczaj stanowią typowe, nadmorskie kurorty, czynne przez cały sezon. Turystyka jest w tych miejscach głównym biznesem, z jakiego żyją mieszkańcy. Rewal, Pobierowo, ale też niewielkie miasteczka, jak Międzyzdroje czy Władysławowo to szansa na świetne wakacje spędzone głównie na opalaniu się, kąpaniu i zabawie na organizowanych wieczorami imprezach.

Nadmorskie miejscowości w Polsce

Post navigation


One thought on “Nadmorskie miejscowości w Polsce

  1. Moim zdaniem warto tutaj też wymienić noclegi w Stegnie – miejscowośc nadmorska przepiękna, cicha no i jeszcze nie załadowana turystami tak jak Sopot::)
    Miejsce na spacery, i piękna plaża!

Comments are closed.