Polskie góry są bardzo zróżnicowane, ale zawsze piękne. Bez względu na wysokość górskich szczytów, zawsze możemy liczyć na wspaniałe widoki. Nic zatem dziwnego, że południe naszego kraju z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów z całej Europy.

Góry urzekają krajobrazem i niepowtarzalnym klimatem. Mają w sobie coś magicznego, a zarazem majestatycznego. Na szczytach najważniejszych wzniesień znajdują się schroniska, w których można odpocząć po wędrówce, zjeść ciepły posiłek, a nawet przenocować. Korzystanie ze schroniskowej stołówki z pewnością jest wygodnym rozwiązaniem. Ale to samodzielnie przygotowany piknik doda wędrówce uroku i pozwoli w pełni korzystać z uroków górskich łańcuchów. Koniecznie zaopatrz się w serwetki bawełniane, obrusy i sztućce.

Piknik wykonany w otoczeniu natury poprawia apetyt. W pięknym otoczeniu zwykłe parówki z chlebem smakują jak najlepsze danie. Ważne jest jednak nie tylko co jemy, ale jak jemy. Kto powiedział, że piknik na trawie nie może być elegancki? Udowodnimy, że wystarczy zaledwie kilka drobiazgów, aby uczynić z posiłku na łonie natury elegancką uczę, a przy tym nie nadźwigać się zbytnio podczas wędrówki na szlaku.

Elegancki piknik wymaga odpowiedniej oprawy, np. ładnego podkładu, serwetek bawełnianych, gustownych naczyń. Jednak w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na rodzaj przygotowanego jedzenia- musi być świeże i prezentować wysoką jakość. To, jakie potrawy znajdą się na naszym pikniku, zależy już tylko od naszych upodobań. Zawsze jednak muszą być to produkty smaczne i ze sprawdzonego źródła. Drugi krok to zadbanie o oprawę posiłku. A zatem, zamiast zwykłych papierowych serwetek wybieramy serwetki bawełniane. Dodadzą elegancji i pozbawią nas dylematu „co zrobić ze stertą chusteczek z papieru” (tutaj warto przypomnieć, że śmieci wrzucamy do tymczasowego kubła na odpadki. Zamiast zwykłej reklamówki, proponujemy papierową torbę, którą wcześniej możemy samodzielnie ozdobić np. pieczątkami. Rozwiązanie ładne i ekologiczne). Każdy uczestnik powinien mieć dwie sztuki serwetek bawełnianych- jedną do rąk, drugą do ust. Jednak najważniejszą rolę odgrywa podkład na którym będziemy urządzać piknik. Zrezygnujmy koniecznie z grubych koców na rzecz mikrofibry z nieprzemakalnym dnem. Taki „koc” jest lekki, przyjemny w dotyku i szybko schnie. Najlepsze kolory to szary, czerwony, purpurowy, grafitowy. Serwetki bawełniane powinny współgrać z barwą podkładu lub posiadać podobny wzór (choć najlepsze są jednak zestawy serwetek bawełnianych bez nadruku). Zwykłe talerze papierowe możemy zastąpić lekkimi naczyniami z melaniny.

Organizacja eleganckiego pikniku w górach

Post navigation


One thought on “Organizacja eleganckiego pikniku w górach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.