Polskie społeczeństwo coraz chętniej podróżuje. Otwarte granice, większa zasobność portfela, tańsze bilety lotnicze – wszystko to wpłynęło na to, że dziś większość osób swoje wczasy spędza za granicą. Najciekawsze w tym jest to, że nikt w tym czasie nie zapomina o swojej polskości. Społeczeństwo jest dumne ze swojej przynależności do narodu i chętnie to pokazuje na arenie międzynarodowej, co jest szczególnie godne pochwały.

Gdzie najczęściej polskie rodziny spędzają wczasy?

Egipt, Turcja, Grecja, Hiszpania oraz Włochy – w dalszym ciągu to właśnie tam można spotkać najwięcej polskich rodzin. Wbrew pozorom nie rozpoznaje się ich po sandałach, ani reklamówkach ze znanej sieci sklepów spożywczych. Co trzecia osoba chroni swoją głowę, na której dumnie prezentuje się Czapka Kubica, ci drugi Polak wkłada na siebie T-Shirty w narodowych barwach lub z polskimi nadrukami. To dość ciekawe i pewnie niewiele osób zwraca na to większą uwagę, ale tak właśnie jest. Rodacy są również częstymi bywalcami dalekich zakątków świata. Nie obce są im Stany Zjednoczone, Tajlandia, Chiny, Japonia czy Karaiby. To dobrze, ponieważ dzięki temu naród polski jest dobrze postrzegany za granicą. W odległych państwach można poznać nowe smaki, kulturę, tradycje i obyczaje a to z kolei sprawia, że prowadzone dialogi są ciekawsze, bardziej konstruktywne i daleko im do bezsensownej „paplaniny” o pogodzie.

Co zabrać ze sobą na wczasy?

Czapka Kubica – można ją nabyć na wielu portalach aukcyjnych. W swoim asortymencie posiada ją również szereg sklepów internetowych, z których wszyscy tak chętnie korzystają.  Odpowiednie obuwie – wakacje nie powinny wiązać się jedynie z sielankowym wylegiwaniem się na słońcu. Czasami warto poświęcić trochę czasu na zwiedzanie zabytków. Każdy kraj kryje w sobie jakąś historię i związane z nią miejsca. Zagraniczna architektura jest inspiracją dla wielu inwestorów budowlanych, którzy z wczasów przywożą ciekawe pomysły i kreatywne rozwiązania do domów.

Wygodny strój – gdzie słońce, tam nie zawsze krótki rękaw i spodenki. Czasami najlepszą ochroną są długie spodnie i kombinezony, które zabezpieczą skórę przed wyjątkowo szkodliwymi działaniami promieni słonecznych.
Przewodniki – zwyczajne, drukowane, które dostępne są niemalże wszędzie. Można kupić je na miejscu lub nabyć drogą elektroniczną ze sklepu internetowego. Im wcześniej zakup zostanie dokonany, tym większe szanse na lepsze zaplanowanie wolnego czasu, który można poświęcić na oglądanie okolicznych zabytków.

Podróżowanie w sportowym stylu

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.