Nawet małe miejscowości nadmorskie w naszym kraju mogą poszczycić się rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu Polacy nie byli zbyt wymagający jeśli chodzi i warunki, w jakich spędzali urlop. Obecnie czasy dość mocno się zmieniły. Poza tym wczasy nad polskim morzem spędzają nie tylko Polacy, lecz również coraz częściej mamy okazję gościć turystów zza granicy.

Poza niskimi cenami pobytu w Polsce gości zachęca również piękno naszego krajobrazu oraz bardzo gościnni ludzie. Obcokrajowcy najczęściej decydują się wynajmować apartamenty nad morzem o podwyższonym standardzie, najczęściej w Świnoujściu i w Kołobrzegu.

Są to głównie turyści z Niemiec i Skandynawii. Apartamenty nie są one jednak zarezerwowane tylko dla gości zza granicy. Polacy także coraz częściej pozwalają sobie na chwile luksusu w okresie wakacyjnym. Długo wyczekiwany urlop chcemy spędzić możliwie jak najpełniej, wypoczywając zarówno aktywnie, jak i biernie. Nasze wybrzeże oferuje atrakcje zarówno dla tych, których hobby jest leżakowanie, jak i również dla miłośników sporów ekstremalnych. Niezwykle popularny wśród turystów stał się kitesurfing. Co roku powstają liczne szkoły kitesurfingu, dzięki czemu właściciele kwater mają nowy segment gości korzystających z ich usług.

Polacy na wakacjach

Post navigation


One thought on “Polacy na wakacjach

  1. Poza Świnoujściem i Kołobrzegiem, które rzeczywiście są bardzo popularnymi miejscowościami nadmorskimi, na uwagę zasługuję też noclegi w Krynicy Morskiej (tu lista) i w Stegnie. To mniejsze, ale wyjątkowo ciekawe miejscowości: piękne widoki, plaże no i mniej ludzi tratujących się na chodnikach:))
    Polecam

Comments are closed.