Poszukiwanie odpowiedniego pomysłu na prezent dla kogoś, kto lubi spędzać czas na dalekich wojażach, wcale nie musi być dużym problemem. Jeżeli zbliża się ważna okazja, a ty nie wiesz jeszcze, co zakupić, zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji!

Dobry prezent dla turysty, zarówno obieżyświata, jak i również miłośnika lokalnych krajobrazów, przede wszystkim powinien być dobrze dopasowany do gustu osoby obdarowanej. Wobec tego warto wziąć pod uwagę różne propozycje, aby dobrać taką, która będzie mogła sprawić najwięcej przyjemności – na urodziny, imieniny, święta oraz na wiele innych okazji.

1. Książki podróżnicze, albumy i przewodniki

Chociaż dzisiaj wiele informacji o podróżach do ciekawych miejsc można znaleźć w internecie, to jednak nic nie zastąpi uroku książki. Wobec tego warto wziąć pod uwagę różnego rodzaju książki podróżnicze lub przewodniki. W sprzedaży można znaleźć wiele różnych pozycji, które koncentrują się zarówno na Polsce, jak i na krajach i miastach z całego świata. Będą na pewno wciągającą lekturą i inspiracją do dalszych podróży.

2. Mapa na ścianę do zaznaczania miejsc

To jeden z bardzo popularnych prezentów dla podróżników. Mapa może mieć formę zdrapki, z której zdrapuje się miejsca, które już się odwiedziło, również w sprzedaży dostępne są mapy do kolorowania oraz mapy do zaznaczania na nich miejsc pinezkami. Taka mapa, najlepiej w dużym formacie, będzie wyjątkową ozdobą na ścianie – pozwoli na zaznaczenie wszystkich wojaży i planowanie kolejnych.

3. Praktyczne gadżety

Dla kogoś, kto lubi spędzać czas aktywnie, ciekawym pomysłem na prezent będą różnego rodzaju gadżety, na przykład ładowarka solarna, specjalny scyzoryk lub multitool, najlepiej uznanej marki, chusta wielofunkcyjna, ręcznik szybkoschnący, aby wspomnieć tylko o kilku propozycjach. Znacznie więcej znajdziesz w sklepach turystycznych.

4. Miękka poduszka

Doskonała zarówno do domu, jak i w podróż – w sprzedaży znajduje się wiele ciekawych wzorów, na przykład można wybrać poduszki ze zwierzętami, poduszki w formie rogalików, poduszki z nadrukami map czy też poduszki w orientalnym stylu.

5. Vouchery upominkowe

Jeżeli nie wiesz, co wybrać, w takim przypadku możesz postawić na uniwersalne rozwiązanie – voucher upominkowy. Jest to bon, który kupuje się na określoną sumę, a następnie przekazuje się osobie, która ma go wykorzystać. Vouchery upominkowe można zakupić między innymi do sklepów turystycznych, do księgarni, do sklepów z odzieżą, do hoteli, a nawet dostępne są vouchery od operatorów linii lotniczych, dzięki którym można obniżyć koszty podróżowania.

Pomysły na prezent dla zapalonych turystów

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.