Jeśli chcesz ochronić swój telefon przed porysowaniem, zabezpieczyć go przed zalaniem wodą lub uszkodzeniem w wyniku przypadkowego upadku z wysokości, z pewnością pomyślisz o zakupieniu jakiegoś rodzaju etui na telefon. Obecnie na rynku znajdziesz setki, jeśli nie tysiące różnych modeli tego typu produktów. Oczywiście charakterystycznych typów etui jest znacznie mniej. Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę najpopularniejszych ich rodzajów.

Pokrowce poliwęglanowe to nowoczesne, niezwykle twarde, a przez to wyjątkowo wytrzymałe etui, które w doskonały sposób zabezpiecza powierzchnię obudowy telefonu przed wszelkiego typu zagrożeniami natury mechanicznej, zwłaszcza przed porysowaniem i przed upadkami z wysokości. Wielką zaletą pokrowców wykonanych z poliwęglanu jest niska waga, przez co ubrany w nie smartfon nie staje się niewygodny podczas codziennego użytkowania.

Kolejne popularne etui na telefon to tanie i powszechnie dostępne etui plastikowe. Tego typu etui występują w setkach różnych wersji kolorystycznych, mogą być ozdobione tysiącami różnych grafik, motywów i obrazków. Jeśli zależy Ci na tym, by w maksymalnym stopniu personalizować wygląd swojego smartfona, wybór tego rodzaju etui będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Warto jednak pamiętać, że plastikowe etui na telefony są mniej trwałe, umieszczone na nich grafiki z czasem ulegają wytarciu, a oferowany przez nie poziom ochrony telefonu może być niewystarczający dla osób korzystających z najdroższych modeli smartfonów.

Olbrzymią popularnością wciąż cieszą się sylikonowe etui do telefonów z niższej półki cenowej. Tego typu etui są stosunkowo tanie, występują w wielu atrakcyjnych wersjach kolorystycznych, są wyjątkowo elastyczne, dzięki czemu łatwo dopasowują się do obudowy każdej komórki. Ich największą zaletą jest bardzo dobra ochrona telefonu przed upadkami z wysokości. Takie obudowy dobrze amortyzują wstrząsy i są niezłym zabezpieczeniem przez drobnymi rysami.

Odrębną klasę wyjątkowo eleganckich etui na telefon tworzą pokrowce wykonane z naturalnej, barwionej skóry. Tego typu pokrowce są przedmiotami cenionymi zwłaszcza przez mężczyzn. Niestety ze względu na gorsze spasowanie skórzanego etui i telefonu, takie pokrowce nie gwarantują pełnej ochrony aparatu w razie jego upadku z wysokości – podczas upadku telefon może wyskoczyć z etui. Zapewniają jednak dobrą ochronę przed porysowaniem.

Ostatnia klasą pokrowców, o których warto wspomnieć, to etui wodoszczelne. Niestety tego typu pokrowce są niewygodne w codziennym użytkowaniu, przez co zwykle stosowane są jedynie w wyjątkowych sytuacjach – podczas żeglowania, wypoczynku nad wodą, wizyt na basenie itp.

Popularne rodzaje etui na telefon

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.