W wielu krajach od tego, w jakim roku został wyprodukowany samochód zależy to, czy będzie mógł wjechać do centrów najważniejszych miast. Dlaczego tak się dzieje i jakie tak naprawdę znaczenie ma wiek samochodu dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy? Dość oczywistym jest, że w nowszym samochodzie zamontowane są nowe części, a to oznacza, że ryzyko ich usterki jest zdecydowanie niższe  niż w przypadku pojazdów, które przejeździły już setki tysięcy kilometrów i zmieniały kilkukrotnie właścicieli. Dodatkowo, im młodszy jest samochód, tym większa szansa na to, że nie był stłuczony, a jego poszczególne elementy nie były jeszcze wymieniane. Warto bowiem wiedzieć, że zwykle części wmontowane podczas produkcji są wytrzymalsze od tych wymienionych.

Ważną kwestią jest również sprawa automatyki i komputeryzacji. Im nowszy jest samochód, tym zwykle lepiej wyposażony. Z dość oczywistych przyczyn, dawniej nie korzystało się z komputerów ustawiających wszystko tak, jak być powinno. Samochody z mnóstwem elektroniki są bezpieczniejsze, bo wiele systemów działa samodzielnie, bez jakiegokolwiek działania podejmowanego przez człowieka. Jednak i tu pojawia się pewien problem – komputery są podatne na awarie, a wtedy człowiek musi być czujny, by podejmować odpowiednie czynności, nie licząc na system.

Oczywiście, nowy samochód to z reguły także lepszy, bardziej nowoczesny design, dzięki któremu jazda – czy to na fotelu kierowcy, czy pasażera – może być znacznie bardziej komfortowa. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze różnego typu gadżety, jak choćby dodatkowe schowki, ciekawsze opcje oświetlenia punktowego, podgrzewane lusterka i nie tylko. Lepsze wyposażenie jest najczęściej głównym elementem, na który zwracamy uwagę wybierając konkretną wersję rocznikową auta. To właśnie one w największym stopniu podnoszą komfort korzystania z takiego modelu.

Rocznik samochodu a komfort jazdy

Post navigation


One thought on “Rocznik samochodu a komfort jazdy

  1. A moim zdaniem rocznik nie jest ważny a samo wyposażenie no i przede wszystkim umiejętności kierowcy. Może on prowadzić auto tak, że nawet największy rzęch będzie jechał ładnie i płynnie. A zły kierowca z nowego auta zrobi istny rollercoaster bo nie będzie umiał ładnie i płynnie zmieniać biegów na przykład.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.