okulary

Okulary przeciwsłoneczne od wielu lat są jednym z niezbędnych, modnych elementów stroju. Co więcej, służą nie tylko dobremu wyglądowi, ale również temu, aby oczy były odpowiednio chronione przed promieniami słonecznymi. Muszą być jednak właściwie dobrane.

Wiele dużych marek tworzy własne linie akcesoriów, które można nosić potem jako dodatki do strojów. Nie inaczej jest w przypadku okularów Vans, które zdobyły sobie popularność wśród wielbicieli tej marki. Ich różnorodność pozwala na dostosowanie okularów do tego, co akurat jest nam potrzebne oraz co nam się podoba. Z jakich rodzajów okularów można wybierać?

Klasyczne damskie i męskie

Podstawową kategorią okularów Vans są okulary klasyczne, które jednak dzielą się na męskie oraz damskie. Taki podział oczywiście pozwala na dopasowanie oprawek przede wszystkim do płci – chodzi o dobór kolorów czy wzorów. Niewiele jednak osób wie, że z uwagi na różnice w budowie kości twarzy okulary damskie i męskie często będą różniły się również konstrukcją. W niektórych modelach może to być mało zauważalne, ale jednak jest istotną kwestią przy doborze okularów.

Wybór klasycznych okularów często jest najtrafniejszy – będą one pasować do większości strojów i doskonale się prezentować przy różnych okazjach. Jakie jednak są klasyczne okulary Vans? To przede wszystkim typowe oprawki – niezbyt grube, ale charakterystyczne, dobrane odcieniem do barwy, w jakiej zaciemnione są same szkła. W wersjach kobiecych są to również okulary niekiedy przypominające styl retro, np. ze wzorem w panterkę.

Nowoczesne i hipsterskie okulary Vans

Inną kategorią okularów są te, które przypominają raczej nowoczesne dzieła wychodzące spod rąk wielbicieli mody. Zarówno w wersjach kobiecych, jak i męskich znajdą się okulary Vans, które będą miały wycięte, niepełne oprawki połączone z rzadko spotykanym kształtem szkieł. Nie brak również zdecydowanych kolorów – pastelowych różów wśród kobiecych okularów oraz łączenia kontrastowych barw z grubymi oprawami w przypadku okularów męskich.

Wybierając okulary Vans, warto zwrócić jednak uwagę na coś więcej niż tylko formę oprawek i ich wygląd. Istotne jest również, aby okulary były kształtem szkieł właściwie dopasowane do naszej twarzy oraz potrzeb naszych oczu. Osoby o dużych oczach powinny zainwestować raczej w klasyczne kształty. Wchodzące do świata mody, okrągłe, nieduże szkła sprawdzą się przede wszystkim u tych osób, które lubią się wyróżniać, a okulary traktują bardziej jako część wizerunku niż praktyczny element garderoby.

Rodzaje okularów Vans na wakacje

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.