JezioroNie jest prawdziwym twierdzenie, iż Polacy są narodem, który nie lubi spędzać aktywnie czasu – zwłaszcza tego wakacyjnego. Przykładem jest chociażby wciąż rosnące zamiłowanie spływami kajakowymi, które nie dosyć, iż nie zanika z roku na rok, to wciąż wzrasta.
Współczesne spływy kajakowe zawdzięczamy…Eskimosom – o czym niewiele ludzi wie. Eskimosi wykorzystywali kajaki jako główną formę lokomocyjną. Do Europy kajakarstwo przywędrowało w wieku 19 i od tamtej pory bardzo prężnie i skutecznie rozwijało się po dzień dzisiejszy i rozwija się w dalszym ciągu. Dlaczego kajakarstwo, zarówno amatorskie, jak i zawodowe cieszy się tak wielkim zainteresowaniem?
Oczywiście kajakarstwo należy podzielić na kilka typów. Najbardziej popularne oczywiście jest kajakarstwo klasyczne. Nie można jednak zapominać o takich postaciach kajakowania, jak kajakarstwo regatowe, drużynowe czy górskie.

Największa ilość osób uprawia kajakarstwo klasyczne, lub powiązanie wersji klasycznej z górską – zwłaszcza na mniejszych rzekach, których prąd górski nie jest, jednak nie można tej grupy zaliczyć także do kajakarstwa klasycznego. Ta forma jest najchętniej wybierana, bowiem jest najbardziej przystępna dla większej liczby osób oraz interesująca.
Kajaki Roztocze odbywają się aktualnie w całej Polsce.

Fani i hobbyści spływów kajakowych mają do wyboru ogromną liczbę miejsc i setki, a może tysiące kilometrów dróg o rozmaitym stopniu trudności. Kajaki Wieprz mają to do siebie, że są sportem bardzo przystępnym i przeznaczonym faktycznie dla każdego, dlatego też tak ochoczo wskazywane są od lat przez liczne grupy wielbicieli.

Spływy kajakowe – sport dla każdego bez wyjątku

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.