Jazda na desce nie jest w brew pozorom czymś łatwym i banalnym! Do nauki jazdy na deskorolce niezbędny jest odpowiedni sprzęt sportowy, a także ochraniacze na kolana i łokcie. Podczas pierwszych prób jazdy nie da uniknąć się upadków. Dlatego ważne jest, by nauczyć się odpowiednio upadać, tak by nie zrobić sobie krzywdy – najlepiej, gdy całą siłę upadku postaramy się rozłożyć na jak największą powierzchnię ciała, co minimalizuje skutki wywrotki deskorolki.

Podstawą jest też opanowanie wolnej jazdy i zakręcania poprzez podnoszenie przodu deski. Dokonuje się tego przez przeniesienie ciężaru ciała na tylnią część deskorolki i delikatny ruch nogą. Gdy zostanie to opanowane, można pokusić się o lekcję jazdy ze średnią szybkością oraz wykonywania pierwszych tricków, jak np. Ollie. Tricków najlepiej jest się uczyć stojąc w miejscu, gdyż w trakcie jazdy trudniej jest je wykonać.

Deskorolka do jazdy rekreacyjnej

Do jazdy rekreacyjnej na deskorolce nie potrzebny jest drogi, profesjonalny sprzęt sportowy – w zupełności wystarczy klasyczna deskorolka. Podstawa deski, czyli blat, może być zbudowany już z 4 lub 5 warstw sklejski. Kółka powinny być poliuretanowe o twardości około 100A, które nadają się zarówno do jazdy ulicznej jak i do jazdy na rampie. Łożyska, by zapewniały doskonałą precyzją i szybkość, powinny posiadać co najmniej 5 stopień krzywizn w klasyfikacji ABEC.

Deska powinna mieć stabilną i wytrzymałą konstrukcję, żeby jazda rekreacyjna była przyjemna i maksymalnie komfortowa, a sprzęt posłużył przez wiele sezonów. Deskorolka odznaczająca się powyższymi cechami będzie doskonała zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych.

Świat odkrywany z deskorolki

Post navigation