jesieńChociaż większość z nas wyjeżdża na urlopu wiosną lub latem, to jednak jesienią też można przyjemnie spędzić czas wolny. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie miejsce, w którym będziemy mogli się zrelaksować i oddawać się swoim pasjom. Ci, którym zależy na słońcu, wysokich temperaturach i kąpielach w morzu muszą wybrać się zagranicę. Na szczęście, kiedy w Polsce pojawia się jesień, w wielu europejskich krajach wciąż jeszcze można liczyć na typowo letnią pogodę. Tym, którzy chcą się wygrzewać na plażach polecamy wycieczkę do jednego z krajów śródziemnomorskich lub na Bliski Wschód.

Jeśli wolimy zwiedzać, warto wybrać się do jednego z piękniejszych, europejskich miast. Ciekawe miejsca znajdziemy praktycznie w każdym kraju. Zdecydowanie warto odwiedzić stolice krajów naszego kontynentu. Znajduje się w nich wiele zabytków, które o tej porze roku będziemy mogli zwiedzić w spokoju, nie martwiąc się o zbyt długie kolejki czy tłumy turystów z całego świata. Jesienią z pewnością będzie tam spokojniej niż w lecie. Poza tym, jesień to dobry czas na urlop dla tych, którzy chętnie poznają kulturę innych nacji. Wycieczki do Azji są teraz na topie. Mając odpowiednie środki na koncie, możemy też zdecydować się na podróż do jednego z krajów Ameryki Południowej.

Jeżeli jednak preferujemy urlop w kraju, to jesienią możemy postawić na zwiedzanie lub na błogi odpoczynek. Nad morzem podreperujemy zdrowie wdychając jod, zwiedzając, relaksując się spacerami po plaży. Warto też wybrać się nad jedno z polskich pojezierzy. Większość z nich otoczona jest lasami, więc będziemy mieli szansę na obserwowanie i fotografowanie słynnej, złotej polskiej jesieni. W otoczeniu drzew naładujemy baterie, jednocześnie podziwiając piękno drzew, których liście zmieniają już kolory.

Oczywiście, jesienią pięknie jest też w górach. Nie jest już zbyt ciepło, więc łatwiej będzie nam zdobywać kolejne góry, a z ich szczytów będziemy mogli spoglądać na wspaniałą, kolorową, jesienną panoramę miasteczek znajdujących się u ich podnóża. Tu też nie będzie już takich kolejek, jak latem. Zdążymy też odpocząć przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego.

Turystyka jesienna – gdzie się wybrać?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.