skuterChociaż mało osób bierze pod uwagę taki środek transportu, to jednak okazuje się, że skuter może nam zapewnić wspaniałą podróż. Żeby móc się nim poruszać, trzeba posiadać prawo jazdy kategorii AM, które uprawnia do poruszania się tego typu pojazdami. Dokument ten został wprowadzony 19 stycznia tego roku i zastępuje wcześniejszą kartę motorowerową. Można go uzyskać, jeżeli ukończyło się 14 lat, dostarczy się zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do poruszania się skuterem i zgodę rodziców, jeśli jest się osobą niepełnoletnią. Następnie, trzeba odbyć kurs w szkole jazdy i zdać państwowy egzamin.

Jeśli jednak chodzi o samo podróżowanie skuterem, to raczej nie jest to metoda dobra dla osób nieletnich. Dla dorosłych – mimo wielu niedogodności, jakie mogą się przytrafić po drodze – może to jednak okazać się jedną z lepszych życiowych przygód. Zwiedzanie nowych miejsc na skuterze jest bardzo podobne do podróży motocyklowych, jednak daje nam szansę dokładniejszego obserwowania okolicy dzięki temu, że motorowery osiągają mniejszą prędkość maksymalną. Jednocześnie, mniejsze prędkości powodują, że skuterem najlepiej zwiedza się miejsca znajdujące się w okolicy naszego adresu zamieszkania.

Skuter jest także idealnym środkiem transportu przy zwiedzaniu większych miast. Prosty w prowadzeniu, niezbyt szybki, stosunkowo bezpieczny, a do tego smukły i skrzętnie przeciskający się w korku między samochodami, pomoże nam obejrzeć najważniejsze zabytki nawet większych miast. Dodatkowo, może służyć niemal całej rodzinie, więc spokojnie możemy wspólnie obejrzeć główne atrakcje danej miejscowości. Co więcej, powstaje coraz więcej punktów, w których można wypożyczyć skutery, by móc korzystać z nich w poszczególnych dniach zwiedzania, więc nie musimy inwestować we własną maszynę.

Urlop na skuterze

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.