Hiszpania to jeden z najatrakcyjniejszych kierunków wakacyjnych wojaży Polaków, ale nie tylko – można powiedzieć, że latem przybywa tam niemal cała Europa. Statystyki z roku 2013 pokazują, że odwiedziło go wtedy prawie 61 milionów turystów – ta liczba stale rośnie, dając Hiszpanii 3 miejsce na liście najczęściej odwiedzanych przez turystów i krajów i 2 na liście najlepiej zarabiających na turystyce krajów. Mimo tych tłumów, Hiszpanię trzeba zobaczyć – przynajmniej raz w życiu. To państwo wyjątkowe, piękne o każdej porze roku.

Co dokładnie warto zobaczyć w Hiszpanii?

Niezależnie od tego, czy celem jest błogie wakacyjne lenistwo, czy aktywne zwiedzanie zabytków, czy też może nauka hiszpańskiego w Hiszpanii, zawsze dobrym wyborem na pierwszą podróż jest Barcelona. To jedno z najbardziej atrakcyjnych europejskich miast, idealnie położone – tuż nad brzegiem morza, ze skalistymi wzgórzami i majestatycznymi punktami widokowymi za miastem, a także szeregiem cudów architektury, stworzonych między innymi przez Gaudiego. Koniecznym punktem każdej wizyty w Barcelonie jest spacer ulicą Rambla, która prowadzi do portu. Fani piłki nożnej chętnie odwiedzają stadion piłkarski FC Barcelony.

Co poza Barceloną?

Nie mniej atrakcyjnymi hiszpańskimi miastami są:

– Madryt – większy, tłumniejszy i bardziej obfitujący w zgiełk niż Barcelona, ale także bogatszy w zbiory sztuki (szczególnie warte uwagi Muzeum Prado) i bardziej gorący. Warto zobaczyć w nim nie tylko centrum i starówkę, ale i Pałac Królewski czy pomnik Don Kichota albo park Retro. To równie dobre miejsce dla osób, które interesuje nauka hiszpańskiego w Hiszpanii.
– Toledo – kastylijskie miasto, które dawniej było stolicą kraju. Położone w krainie wiatraków, ze starówką na której współżyły trzy różne kultury. To również bardzo gorące miasto.

– Walencja – trzecie największe miasto Hiszpanii, na wschodnim wybrzeżu, o bardzo przyjaznym klimacie i przepięknej starówce. Sami mieszkańcy Hiszpanii bardzo często udają się tam na wakacje.

Oprócz tego warte odwiedzenia są również miasta takie jak Salamanka czy Saragossa (duże ośrodki uniwersyteckie, osobom poszukującym profesjonalnych lektorów poleca się je jako miejsca, gdzie jest dostępna najskuteczniejsza nauka hiszpańskiego w Hiszpanii). Pełne rzymskich zabytków są miasta Sagunto i Tarragona. Ślady kultury arabskiej noszą w sobie Grenada, Generalife, Kordoba i Sewilla. Osoby poszukujące doznań duchowych powinny za to wybrać się do Santiago de Compostela, jednego z największych ośrodków pielgrzymkowych.

Wakacje w Hiszpanii – zwiedzanie i nauka

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.