Wakacje to piękny czas odpoczynku i dobrej zabawy. Żeby jednak były naprawdę szczęśliwe, niezbędne jest zadbanie o bezpieczeństwo w trakcie wszelkich szaleństw, na jakie się w tym czasie decydujemy. Bez względu na to, co i gdzie będziemy robić, zadbajmy o to, by nie przebywać zbyt długo na słońcu.

W lecie to jedna z najważniejszych kwestii. Niezbędne jest zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości płynów, by nie doszło do odwodnienia. Dobrze, żeby na słońcu wszyscy członkowie rodziny, a w szczególności dzieci posiadały nakrycie głowy wykonane z cienkiego, przepuszczającego powietrze materiału. Jeśli wybieramy się całą rodziną na zwiedzanie jakiegoś miejsca, to ustalmy, na ile pozwolimy dzieciom oddalić się od siebie.

Najlepiej, żeby każdy był ubrany w łatwy do zapamiętania sposób – dzięki temu nie pogubimy się nawet w tłumie. Jeśli rozchodzimy się, choćby na chwilę, to dokładnie ustalajmy czas i miejsce spotkania. Koniecznie zatroszczmy się to, żeby wszyscy mieli jednakowo ustawione zegarki. Rodziny wielodzietne powinny ustalić hierarchię zgodnie, z którą maluchy będą na siebie zwracały uwagę. Rodzice powinni sprawować pieczę nad wszystkimi pociechami, ale na przykład, najstarsze dziecko może dodatkowo pilnować najmłodszego, a te w wieku pośrednim mogą zwracać uwagę na siebie tak, by żadne nie oddaliło się zbytnio od reszty rodziny. Małe dzieci powinny zawsze mieć przy sobie kartkę z informacją o numerze telefonu rodziców – to na wypadek ekstremalnych sytuacji, gdy maluch zgubi się w tłumie. Żeby dzieci nie przemęczały się wycieczkami, starajmy się rozkładać je w czasie.

Wiele krótkich wyjść to znacznie lepsza propozycja niż jednorazowy, ale długi i męczący wypad w nieznane. Przed wyjazdem, uczulmy pociechy na to, by nie wdawały się w rozmowy z nieznajomymi i nie częstowały się niczym, co podsuną im nieznajome osoby.

Wakacyjne szaleństwa a bezpieczeństwo rodziny

Post navigation


One thought on “Wakacyjne szaleństwa a bezpieczeństwo rodziny

  1. Moim zdaniem warto uważać juz na etapie szykowania się do wakacji.
    Te wszystkie oferty super korzystnych pożyczek (warto je porównać tutaj przed decyzją!), super last minute w biurach podróży (często mało znanych itp) – to wszystko stwarza duże ryzyko.
    Nie warto podejmować decyzji pochopnie bo może się okazać, że głupie wakacje będziemy spłacać 2 lata, albo wracać z egiptu na koszt państwa jak biuro podrózy wybrane „bo tanio” splajtuje

Comments are closed.