Wielki Kanion Kolorado to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ten wyjątkowy przełom rzeki to jedna z największych naturalnych atrakcji Stanów Zjednoczonych. Leży on w stanie Arizona, gdzie powstawał przez tysiące lat. Dzięki temu, jego przekrój jest naprawdę zachwycający pod względem geologicznym. Można tu znaleźć ślady kolejnych er istnienia świata, od proterozoiku poczynając. Nie brak tu więc skamieniałości, które szczególnie interesują wszelkich archeologów.

Niemniej jednagrand_canyonk, dla przeciętnego turysty największą atrakcją jest wielkość kanionu. Bez względu na to, czy widoczny z punktu widokowego, czy z kosmosu, czy nawet jedynie na zdjęciach – zawsze zapiera dech w piersiach. Nie dziwi zatem fakt, że jako jedyne takie miejsce na świecie, został on przekształcony w park narodowy Grand Canyon National Park. To pozwala na jego pełną ochronę przed działaniem czynników ludzkich.

Chcąc odwiedzić kanion, można obejrzeć go z platformy Skywalker. Jest ona dostępna dla turystów od 2007r. Stanowi ona pomost wykonany ze szkła, który pozwala przejść się „nad kanionem”. Ma on wysokość ponad 1km nad ziemią, co sprawia, że jest to opcja zwiedzania okolicy przeznaczona tylko dla najodważniejszych podróżników. Szacuje się, że rocznie Wielki Kanion jest odwiedzany przez ponad 4 mln turystów z całego świata.

Wielki Kanion ma długość niemal 350km oraz szerokość wahającą się w zależności os konkretnego punktu od 800 metrów do 29 kilometrów, a dodatkowo, w najgłębszym miejscu, mierzy sobie przeszło 2,1km głębokości. Nie jest on najgłębszym kanionem świata, ale z pewnością największym.

Wielki Kanion Kolorado

Post navigation