Nawet niezbyt intensywne tempo marszu w trudnych warunkach klimatycznych potrafi w szybkim czasie nadszarpnąć nasze siły, zwłaszcza gdy maszerujemy po górskim szlaku. Dlatego zawsze wybierając się w góry warto mieć przy sobie coś ciepłego do picia. Coś, co ogrzeje zmarznięte ciało i przy okazji będzie zastrzykiem energii dla zmęczonego wysiłkiem fizycznym organizmu. Gorąca kawa lub herbata, najlepiej słodzona, jest zawsze doskonałym pomysłem na górską wycieczkę. Do jej przenoszenia powszechnie wykorzystuje się termosy turystyczne lub coraz częściej spotykane na szlaku kubki termiczne.

Termosy turystyczne to klasyczne wyposażenie każdego podróżnika, zwykłego turysty lub osoby, która zawsze lubi mieć pod ręką coś ciepłego do picia. Dlatego z tego typu przedmiotów korzystają nie tylko osoby, które wybierają się na spacer po górach, ale także osoby, której jadą na biwak, wybierają się na polowanie, jadą na ryby lub na grzyby. Termos turystyczny to także wygodna opcja, gdy ktoś planuje grilla w plenerze lub wybiera się na wycieczkę rowerową za miasto. Termosy turystyczne wciąż stanowią podstawowe wyposażenie wielu kierowców, zwłaszcza tych podróżują na długich dystansach. Co prawda współcześnie nie ma większego problemu z dostępem do kawy czy herbaty – można je kupić na każdej stacji benzynowej – ale jeśli ktoś ma ulubiony gatunek tego typu napoju, własny termos turystyczny pozostaje najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli klasyczne termosy turystyczne wydają Ci się zbyt ciężkie i ogólnie nie widzisz potrzeby zabierania na krótką wycieczkę zbyt dużej ilości gorącego napoju, doskonałą dla nich alternatywą są zdecydowanie mniejsze i lżejsze kubki termiczne. Kubek termiczny ma co prawda mniejszą pojemność, ale jest wygodniejszy w użyciu i przy okazji znacznie lżejszy od typowego termosu. Dodatkowo, dobrej jakości kubek termiczny posiada takie same właściwości jak każdy termos. Potrafi utrzymać wysoką temperaturę napoju przez wiele kolejnych godzin.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z termosów turystycznych, czy też decydujesz się na wariant z kubkiem termicznym, gorący napój na szlaku zawsze pomoże w sprawnym pokonaniu większej odległości, zwłaszcza gdy wycieczka odbywa się w chłodniejszym okresie roku. Ogólnie możemy powiedzieć, że termosy turystyczne przydadzą się osobom podróżującym rodzinnie lub po prostu w grupie. W przypadku samotnej wyprawy, oczywiście na rozsądnym dystansie, lepszym wyborem będzie lżejszy kubek. Zajmie mniej miejsca, jest lżejszy, a tym samym bardziej wygodny w użytkowaniu, również na górskim szlaku.

Z gorącą kawą w góry

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.