Podróżujący po świecie często napotykają na miejscu powszechnie stosowane rozwiązania, które u nas, chociaż dostępne są zwyczajnie zapomniane. Przykładami są napary lecznicze.

W polskiej tradycji parzenie różnorodnych ziół było praktykowane od wieków. Obecnie powszechność naparów została wyparta przez łatwo dostępne antybiotyki oraz różnorodne tabletki na każdą nawet najdrobniejszą bolączkę. Jednak ostatnie lata pokazują wyraźnie, że Polacy powracają do starych, naturalnych sposobów – szczególnie ci podróżujący.

Wybierając się w rejony Azji powszechność takich ziół jak czystek wzrasta z każdym kolejnym kilometrem. Listki tego zioła spożywane w formie herbaty mają wręcz zbawienny wpływ na działanie organizmu, pozwalając skutecznie leczyć oraz zapobiegać wielu chorobom.

Czystek doskonałym dopełnieniem na zimę

Nie trzeba udawać się specjalnie do Azji by kupić czystek. Na polskim rynku działa wiele sklepów z naturalną, eko żywnością, w których bez większych problemów ziele to się zdobędzie. Udanie się do lokalnej apteki również powinno zaowocować sukcesem. Dlaczego warto jest pić czystek? Powodów jest bardzo dużo. Ziele to charakteryzuje się bardzo dobrą zdolnością do oczyszczania organizmu z toksyn – także może stanowić skuteczne dopełnienie wielu diet (również tych specjalistycznych). Ponadto czystek wzmacnia działania układu odpornościowego – co w zimę ma zasadnicze znaczenie. Picie naparu z kwiatów czystka 2 – 3 razy dziennie w okresach chłodnych miesięcy pozwala na skuteczne ustrzeżenie się przed infekcją. Co za tym idzie perspektywa udawania się do lekarza rodzinnego po receptę wypełnioną antybiotykami skutecznie się oddala. Nasze ciało z pewnością szybko nam podziękuję za dłuższą przerwę w dostawie „tabletkowych” leków, które z jednej strony pomagają na schorzenia, jednak z drugiej w długofalowym rozrachunku działają niekorzystnie na cały organizm.

Smakowo czystek jest bardzo elastyczny, dodanie odrobiny słodkiego soku lub cytryny powoduje, że nie czuje się praktycznie żadnej różnicy między naparem, a tradycyjną czarną herbatą. Różnica jest w efektach. Już po kilku dniach picia czystka człowiek zwyczajnie czuje się lżej i lepiej mogąc sprawniej mierzyć się z codziennymi wyzwaniami.  Cena tego rodzaju ziół jest niewielka, warto jednak zwracać uwagę by w kupowanym produkcie było więcej kwiatów niż gałęzi oraz by były one cięte, a nie mielone.

Zapomniane napary lecznicze

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.