odzież motocyklowa

W przypadku turystyki możemy też powiedzieć o tej określanej mianem motocyklowej. I wbrew pozorom nie jest ona specjalnie nie popularna. Niekiedy odnosi się do zwykłej podróży, innym razem przyjmuje formę zorganizowanego rajdu, czy choćby zjazdu. Przy jeździe motocyklem jesteśmy najbardziej narażeni na warunki atmosferyczne, anomalie pogodowe i dlatego też odzież motocyklowa jest niezmiernie ważna podczas takiej podróży.

Mówimy tu praktycznie o całym kostiumie, a zatem o spodniach, kurtce, butach, kasku, a nawet rękawiczkach. Niekiedy odzież motocyklowa odnosi się tak do wierzchniego okrycia, jak i tego które nosimy pod spodem. W przypadku kurtek i spodni mówimy tutaj często o wyrobach tekstylnych. Jednak są to też często ubrania ze skóry. Niejednokrotnie posiadają one specjalną membranę, dzięki której ciało oddycha, nie jest narażone na otarcia, jest chronione od wewnątrz, a dodatkowo membrana zapobiega utracie ciepła. Odzież motocyklowa to przeważnie kostiumy pełne kieszeni.

Podczas takiej podróży motocyklowej nie mniej ważna jak odzież jest też przestrzeń, gdzie możemy coś schować. Jak wiadomo motocykl nie posiada bagażnika, a jedynie pojemnik nazywany kufrem, montowanym najczęściej po bokach, lub z tyłu. Podczas dłuższej wyprawy warto zaopatrzyć się w dwa, czy nawet trzy kufry. Nawet w przypadku odzieży motocyklowej musimy pamiętać, że nie zawsze będziemy ubrani w kurtkę, gdyż może ona być przewidziana w przypadku opadów, deszczu, śniegu, czy zbyt silnego wiatru. Wówczas taki kufer może być przydatny, po to by schować w nim kurtkę i sięgnąć po nią tylko wtedy, kiedy będzie ona nam potrzebna. W tym przypadku tańsze jednak okażą się torby motocyklowe.

Co do membran, to dotyczą one nie tylko kurtek, ale też spodni, a nawet rękawic. Dodatkowo warto wiedzieć, że przy niektórej odzieży motocyklowej podpinkę taką, jaką jest membrana możemy odpiąć. Warto też wspomnieć o nakryciu głowy. Możemy bowiem mieć hełm, lub też kask. Kask ochroni naszą głowę w całości, natomiast w przypadku hełmu musimy się zaopatrzyć w okulary, lub też gogle motocyklowe.

Znaczenie odzieży w turystyce motocyklowej

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.