Kufry motocyklowe to bez wątpienia obowiązkowe wyposażenie dla motocyklisty, jednak trzeba się dobrze zastanowić przez zakupem takiego sprzętu. Dobry sprzęt, jak na przykład kufry Givi nie należy do najtańszych, jednak nie ma to większego znaczenia. Kufry są niezwykle ważne, nie warto na nich oszczędzać, niskiej jakości, podejrzanie wyglądające egzemplarze to tylko strata pieniędzy. Kiepski kufer może również sprawiać zagrożenie na drodze, jeśli taki się poluzuje i odpadnie podczas jazdy, to nie tylko straci się swój bagaż, ale stworzy ryzyko wypadku.

Jak przewozić bagaż w motocyklu? – Godne uwagi alternatywy

Motocykl to bardzo powszechny środek transportu. Łatwo jest zrozumieć z jakich powodów. Jest to maszyna bardzo lekka, o wiele łatwiej jest poruszać się po zatłoczonych miastach, znaleźć miejsce parkingowe, a nawet pokonać nieprzystępną, leśną trasę. Można powiedzieć, że jest to idealny wybór dla aktywnego turysty. Gdzie jednak tkwi haczyk? Motor nie jest wyposażony w żaden bagażnik, a inne sposoby przewozu niezbędnych rzeczy są ograniczone. Oprócz kufrów Givi nie ma się zbyt wiele opcji. Oczywiście, można założyć plecak albo specjalne sakwy motocyklowe, nic jednak nie spełni tej roli równie dobrze. Główna wada sakw to ich nieporęczny kształt, być może są w stanie pomieścić więcej niż kufry Givi, lecz mogą przy tym utrudniać jazdę i zaburzać równowagę. Z drugiej strony, plecak jest nie tylko niewygodny, ale też zdarza się, że przy większych prędkościach poluzuje się w nim zamek, a jego zawartość znajdzie się na jezdni. Jego jedynym plusem jest to, że jest on opcją najtańszą, a jego użytek nie kończy się na motocyklu. W każdym wypadku, kufry Givi są rozwiązaniem optymalnym, zalecanym w większości przypadków, o czym poświadczyć mogą liczne opinie internautów, w tym profesjonalnych motocyklistów i podróżników.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupach?

Niemal każdy kufer Givi jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, dlatego spokojnie można zawęzić swój wybór do tej jednej marki. Problemem pozostaje jednak wybór konkretnego modelu, a dostępnych jest ich bardzo wiele. Pierwszą rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę to wodoodporność wybranego produktu. Dla niektórych nie ma to większego znaczenia, jednak wybierając się w wyjątkowo wilgotne rejony albo przewożąc sprzęt elektroniczny, jest to funkcja praktycznie obowiązkowa. Kolejną kwestią jest rozmiar, jeśli nie ma potrzeby zabierania z sobą w drogę dużej ilości bagażu, to mała torba okaże się zdecydowanie bardziej poręczna i wygodna, nie wspominając już o niższej cenie.

Kufry motocyklowe w podróży czy warto?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.